ГоловнаКарткові ігриЯк нубаки в MtG ходили грати

Як нубаки в MtG ходили грати

1.3.2023

Це так надихаюче, спостерігати, як полтавська спільнота MtG переживає нечуваний бум і, водночас з переїздом турнірів до нового приміщення, кількість бажаючих чи й не подвоїлась.

Тож, одного зимового дня, ми вирішили завітати на турнір з пауперу, де отримали купу задоволення та нечуване відчуття атмосфери справжнього свята магії!

Як це відбувалось розкажуть пара нубаків, яким дали колоди добрі люди, а також один резидент, а за сумісництвом, автор останніх постів про Magic The Gathering.

Андрій (нубак 1): Взагалі то, нам заздалегідь скинули кілька колод з пауперу, де я одразу ж вибрав "фєєчок" - вони типу дуже красиві. Але, коли ми опинилися на турнірі, знавці порекомендували простіші колоди, які би дали змогу не так отримати тягла. Загалом, їх було три: К1, К2, К3. Перша ж звернула мою увагу тим, що давала змогу зробити "піу піу, ставиш собаку, робиш подвійний удар і ти переміг на третій хід". "Що ж", - подумав я, "це звучить просто і кльово". Виявилося, що ми не єдині починаючи МТГшники сьогодні, тож мені дуже пощастило (примітка редактора — у цього явища є сленгова назва “магія парингів”), і я потрапив у парингу одразу на двох із них поспіль - Антона та Андрія. Не дивлячись на те, що опоненти все ж були більш скіловіші, ніж я, колода вирішила мені допомогти. Тож, я вийшов переможцем обидвох протистоянь з рахунком 2:0. Авжеж, кортіло кричати: "Ну хто там наступний?". А наступний був Ярослав (якому величезний уклін за допомогу та підказки). Його колода TRON, на мою думку, була найдушнішою на змаганнях і я на власні очі в цьому переконався трохи згодом. На превеликий подив, виявилось, що моя колода не дозволяє їй розкритися і, як результат, я переміг 2:0 (був у шоці). Фінальна битва все ж таки розставила усе по місцях: Влад дуже намагався допомогти мені виграти, але моя недостатність скілу, його крута гра та трохи нефарту (привіт, 6 земель підряд! двічі!) все ж таки не дозволили мені перемогти більше 1 роздачі. Щасливий та заморений власник 3 бустерів Андрій пообіцяв повернутися через кілька тижнів та попрактикуватися ще!

Аліна (нубак 2): До цього разу я грала в магію лише один раз, з парою колод, які добрі гравці МТГ позичили мені, щоб трохи розібратися. Але я дуже здивувалася, коли мені запропонували грати в турнір, мабуть, це дивний підхід, грати новачкам і професіоналам в одному турнірі. Але з іншого боку, це чудова можливість швидко навчитися грати, оскільки ти бачиш багато різних колод та карток (тут можна подякувати суперникам, які були терплячі і розповідали про нюанси, яких ти не знаєш - можливо, доброзичливість є особливістю гравців МТГ :) ). Отже, прийшовши на турнір, я знала базові механіки (які все одно довелося нагадувати) і бачила деяку невелику кількість карт. Нам запропонували вибір із колод, і я обрала моноблек колоду, яка на перший погляд здалася досить простою і зрозумілою. Але, зіткнувшись зі своїм першим суперником, я зрозуміла, що мало що розумію. Карти пішли в руки, і я ніби зробила все як треба - кладеш земельку, граєш створіння - ще земельку - ще створіння. І в теорії все було чудово, але суперник почав навалювати якісь артефакти, різні стихії - коротше, творити справжню магію і грати зовсім не в ту гру, яку я очікувала (земелька - створіння - земелька). Зрозуміло, що я програла. Мій суперник спробував мені допомогти, трохи розповів, що могло б мені стати у нагоді, і я переглянула свою колоду, замінивши пару карт на ті що могли б тут більше знадобитися (примітка редактора — заміна карт між партіями однієї гри називається “sideboard”). Та, на жаль, я все ще плаваю у правилах і розумінні і знову програла. Часу до кінця раунду ще було вдосталь, і суперник запропонував ще зіграти пару партій, доки є час, щоб потренуватися. Після тих партій я була однозначно впевненіша у своїй грі і готова до наступного бою.

Бій був проти зеленої колоди - і таку я вже бачила, вона працює на створінь - більше створінь, при цьому часто коли вони помирають, то повертаються до бою ще сильніші. У першому бою мені пощастило, і я якось перемогла (перша перемога!). Я відчула натхнення, а суперник почав щось думати і надумав - у другій і третій грі зелені створіння мене перемогли (там була дуже класна комба на виклик дешевого створіння 5/4, яке при визові має вбити інше твоє створіння, та у тій колоді охочих було досталь) - не знаю, супернику пощастило чи так колода зібрана, що тих сильних створінь у третій грі, десь ході на шостому, було двоє і мені нічого було з тим робити :) Проте, як виявилося, навіть програвши двом суперникам, ти продовжуєш грати і я не засмутилася (на перемогу у турнірі звісно вже не розраховувала, але можливість ще пограти та трохи більше розібратися у грі все ж приваблювала). Третій мій суперник був, мабуть, менш досвідчений за попередніх двох, і я в нього виграла. У нього була також зелена колода, але схоже йому не прийшла карта, яка була потрібна. Що ж, це урок, що удача також дуже потрібна у цій грі. 

Останній мій суперник - то був якийсь рейд босс :) Зігравши з ним першу гру, і якимось незрозумілим чином швидко перемігши, я подумала що шанси є та то було зовсім не так). Мій суперник був однозначно досвідченим гравцем - розповідав мені про усі карти та трохи підказував що краще зробити. Після першої партії він зовсім не засмутився, а навіть навпаки, з наснагою починав наступну гру. І хоча він сказав, що тепер ми обидва маємо розуміння про колоду суперника, для мене то було зовсім не так (і особливо я це зрозуміла після наступної гри).

Друга гра почалася схоже на першу - в мене все йшло не погано - земелька - створіння - земелька. Хіти суперника зменшувались, мої збільшувались і ніби все було добре. А потім він говорить - ось я і зібрав мій «трон» - як він раніше пояснив, то комба з трьох земель (1, 2, 3), яка коли зібрана дає дуже багато мани. Ну я думаю - добре, зараз поллються створіння, мабуть (по моєму розумінню), але цього не сталося і я продовжувала ставити створіння і нормально пробивати. Та далі усе пішло не по плану - почалися дивні комби, які заставляли мене скидувати карти зі столу. І я думала, що і добре - був лейт і ніби навіть без тих карт я могла нормально продовжувати. І ось у суперника залишилось два хіти, а в мене пустий стіл :) і на жаль в мене не було нічого що допомогло б у тій грі.

 Довелося здатися, та я не опустила руки та вирішила, що шанси ще є (я ще ніколи так не помилялася :) ). Проте, у наступній грі я прийняла неправильне рішення, почавши грати зі всього лише двома земельками, а суперник, за планом попередньої гри, діяв так само. Становище було ще гіршим, і коли він знову почав чистити мій стіл від земельок, я зрозуміла (та й суперник натякнув), що шансів немає. А на той момент, мабуть, я вже була дещо втомлена аби намагатися ще щось вигадати, це було після годин 5-6 намагань розібратися у тій грі.

Вийшовши з рахунком 1-3 у цьому турнірі, я вирішила, що це досить непоганий результат для новачка. Насправді, протягом усього турніру всі суперники допомагали, підказували, були терплячі та дружелюбні, за що їм дякую. (Адже менш сприятлива спільнота за таку гру, як моя, могла б і поблеймити). І в кінці можна лише додати, що новачкам не потрібно соромитися або боятися таких ось турнірів, а навпаки, йти та пробувати, адже лише у реальному бою ви отримаєте справжній досвід і найшвидший спосіб навчитися грати.

No items found.
An arrow that leads to top